Date financiare TGN - S.N.T.G.N. TRANSGAZ S.A.

Domeniu: Gaze naturale
Actiuni TGN
Date Financiare TGN
Dividende TGN

Bilant contabil

31-Dec-202031-Mar-202130-Jun-2021
Active imobilizate-total6,060,658,5376,170,359,1286,311,393,325
Imobilizari corporale731,437,847729,047,732744,749,671
Imobilizari financiare1,369,253,9341,390,260,8011,412,834,510
Imobilizari necorporale3,940,774,6874,028,289,8964,124,409,584
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total1,160,990,4011,138,043,310926,159,155
Casa si conturi la banci289,452,040329,942,233228,111,310
Creante677,396,485629,286,180511,322,042
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri194,141,876178,814,897186,725,803
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ7,221,648,9387,308,402,4387,237,552,480
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt703,266,221575,857,704643,850,892
Comerciale434,132,013349,095,192426,094,414
Financiare121,410,42276,125,07795,444,302
Active circulante nete / datorii curente nete1,814,939,311-1,622,618,352
Datorii Pe Termen Lung2,772,114,1602,823,695,8652,804,968,748
Comerciale16,482,44015,984,58517,740,800
Financiare1,593,385,4891,651,679,0681,629,033,999
Venituri in Avans1,043,635,2271,037,421,2081,039,582,945
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli198,146,246199,520,116171,194,857
Capitaluri proprii -total3,746,268,5573,908,848,8693,788,732,840
Capital social117,738,440117,738,440117,738,440
Capital subscris varsat117,738,440-117,738,440
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv7,221,648,9387,308,402,4387,237,552,480
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)4,153-4,144

Contul de profit si pierderi

31-Dec-202031-Mar-202130-Jun-2021
Venituri Din Exploatare - total3,124,802,836688,652,4081,189,196,602
Alte venituri din exploatare73,327,80824,597,11347,212,951
Cifra de afaceri neta1,264,687,390506,045,360796,137,110
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total2,960,308,408510,091,4831,064,564,054
Ajustari privind provizioanele6,121,086--
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale248,718,20581,109,952162,279,479
Alte cheltuieli de exploatare368,510,90563,234,404120,128,586
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale 115,609,38637,752,35063,854,417
Cheltuieli cu personalul434,561,18895,732,204230,396,347
Rezultatul Din Exploatare164,494,428177,006,471124,632,548
EBITDA---
Venituri Financiare -total68,929,38431,465,55860,644,942
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total33,871,63814,965,55021,426,384
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar 35,057,74616,500,00839,218,558
Rezultatul curent199,552,174193,506,479163,851,106
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale3,193,732,220720,117,9661,249,841,544
Cheltuieli Totale2,994,180,046525,057,0331,085,990,438
Rezultatul Brut199,552,174193,506,479163,851,106
Impozit pe profit34,327,85839,090,56230,554,453
Alte impozite---
Rezultat Net165,224,316154,415,917133,296,653

Tranzactiile cu instrumente financiare presupun riscuri specifice, incluzand, fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Pentru instrumentele financiare denominate in alta moneda decat cea a statului de rezidenta a investitorului, randamentul poate creste sau scadea in functie de fluctuatiile monedei. Performantele anterioare nu reprezinta un indicator fiabil al performantei viitoare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 70% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.

S.S.I.F. TradeVille S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, Bucuresti, Romania, cod postal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)