Date financiare SNN - S.N. NUCLEARELECTRICA S.A.

Actiuni SNN
Date Financiare SNN
Dividende SNN

Bilant contabil

31-Dec-202031-Mar-202130-Jun-2021
Active imobilizate-total5,995,541,8795,905,081,7275,866,250,551
Imobilizari corporale5,794,727,8405,706,506,4775,806,412,180
Imobilizari financiare146,722,132146,972,1325,844,818
Imobilizari necorporale53,470,67451,026,82853,993,553
din care: Terenuri si constructii---
Participatii100-250,100
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total2,848,927,5513,071,571,6902,730,392,999
Casa si conturi la banci546,565,840692,057,404728,484,919
Creante157,943,751190,556,330170,552,829
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri435,434,531460,185,385483,360,365
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ8,844,469,4308,976,653,4178,596,643,550
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt611,428,370535,073,276549,528,256
Comerciale285,020,150--
Financiare212,112,803--
Active circulante nete / datorii curente nete2,307,529,029-2,228,142,748
Datorii Pe Termen Lung722,100,502687,410,368614,531,753
Comerciale---
Financiare290,993,641--
Venituri in Avans102,296,42399,956,57595,662,646
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli292,682,420310,581,108306,504,555
Capitaluri proprii -total7,510,940,5587,754,169,7737,432,583,541
Capital social3,211,941,6833,211,941,6833,211,941,683
Capital subscris varsat3,016,438,940-3,016,438,940
Rezerve din reevaluare198,799,898191,670,6021,820,339,902
Total Pasiv8,844,469,4308,976,653,4178,596,643,550
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)2,028-2,025

Contul de profit si pierderi

31-Dec-202031-Mar-202130-Jun-2021
Venituri Din Exploatare - total2,500,171,953704,468,9311,382,534,299
Alte venituri din exploatare54,167,93017,468,27736,597,835
Cifra de afaceri neta2,446,004,023687,000,6541,345,936,464
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total1,733,747,513421,767,775927,388,783
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale544,752,111137,092,810277,642,431
Alte cheltuieli de exploatare559,352,220126,660,173261,903,113
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)56,596,31923,836,037123,120,275
Cheltuieli cu materii prime si materiale 132,766,25639,168,26770,934,035
Cheltuieli cu personalul440,280,60795,010,488193,788,929
Rezultatul Din Exploatare766,424,440282,701,156455,145,516
EBITDA---
Venituri Financiare -total84,530,21115,267,39931,773,355
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total40,513,51415,709,43922,484,244
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar 44,016,697-442,0409,289,111
Rezultatul curent810,441,137282,259,116464,434,627
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale2,584,702,164719,736,3301,414,307,654
Cheltuieli Totale1,774,261,027437,477,214949,873,027
Rezultatul Brut810,441,137282,259,116464,434,627
Impozit pe profit125,731,78847,794,37479,083,200
Alte impozite---
Rezultat Net684,709,349234,464,742385,351,427

Tranzactiile cu instrumente financiare presupun riscuri specifice, incluzand, fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Pentru instrumentele financiare denominate in alta moneda decat cea a statului de rezidenta a investitorului, randamentul poate creste sau scadea in functie de fluctuatiile monedei. Performantele anterioare nu reprezinta un indicator fiabil al performantei viitoare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 70% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.

S.S.I.F. TradeVille S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, Bucuresti, Romania, cod postal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)