Date financiare SNN - S.N. NUCLEARELECTRICA S.A.

Actiuni SNN
Date Financiare SNN
Dividende SNN

Bilant contabil

30-Sep-202131-Dec-202131-Mar-2022
Active imobilizate5,849,987,2246,087,273,5896,022,777,324
Imobilizari necorporale51,229,83749,587,10153,094,134
Imobilizari corporale5,591,087,0256,002,190,1915,761,491,065
Imobilizari financiare207,670,36235,496,297208,192,125
Active circulante2,946,459,7563,537,819,5604,649,270,639
Stocuri452,229,671560,119,950565,157,648
Creante208,466,140220,486,125425,916,464
Cheltuieli inregistrate in avans000
Investitii financiare pe termen scurt1,496,971,0001,328,973,0001,336,870,000
Casa si conturi la banci714,343,0961,343,172,1572,242,647,121
Alte active circulante74,449,84985,068,32878,679,406
Active detinute in vederea vanzarii000
Total Activ8,796,446,9809,625,093,14910,672,047,963
Datorii1,108,239,2081,260,410,2301,487,885,247
Datorii pe termen scurt528,919,551662,846,535929,531,969
Datorii comerciale171,968,809286,476,663418,135,947
Datorii financiare221,704,633168,390,564171,413,346
Alte datorii pe termen scurt52,337,13148,790,678209,839,986
Provizioane (termen scurt)69,584,18569,541,13583,789,976
Venituri in avans (termen scurt)13,324,79389,647,49546,352,714
Datorii pe termen lung579,319,657597,563,695558,353,278
Datorii comerciale000
Datorii financiare153,331,762131,045,61695,819,076
Alte datorii pe termen lung106,084,885148,657,824143,520,997
Provizioane (termen lung)243,280,469245,823,013250,562,128
Venituri in avans (termen lung)76,622,54172,037,24268,451,077
Datorii asociate activelor detinute pentru vanzare000
Capitaluri proprii7,688,207,7728,364,682,9199,184,162,716
Capital social3,211,941,6833,211,941,6833,211,941,683
Prime de capital31,474,14931,474,14931,474,149
Rezerve din reevaluare177,253,7952,101,938,467437,399,286
Rezultatul reportat4,245,984,6082,997,775,0725,481,794,061
Alte rezerve21,553,53721,553,54821,553,537
Alte elemente de capital000
Total Pasiv8,796,446,9809,625,093,14910,672,047,963
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)---

Contul de profit si pierderi

30-Sep-202131-Dec-202131-Mar-2022
Rezultat din exploatare754,626,9801,179,247,227956,126,756
Venituri din exploatare2,186,431,7033,203,893,3031,867,368,340
Cifra de afaceri2,124,661,1603,116,638,8351,848,523,595
Productia capitalizata000
Variatia stocurilor000
Alte venituri din exploatare61,770,54387,254,46818,844,745
Cheltuieli de exploatare1,431,804,7232,024,646,076911,241,584
Costul marfurilor vandute183,751,266249,251,4848,113,761
Cheltuieli cu materiile prime si consumabilele115,118,874154,445,20243,956,669
Amortizare si depreciere417,428,284562,856,178150,903,929
Cheltuieli cu personalul316,551,910444,324,281119,554,402
Alte cheltuieli de exploatare398,954,389613,768,931588,712,823
Rezultat financiar17,294,72924,634,25018,696,549
Venituri din dobanzi000
Cheltuieli cu dobanzile000
Alte venituri si cheltuieli financiare - net024,634,25018,696,549
Rezultatul extraordinar - net000
Rezultatul brut771,921,7091,203,881,477974,823,305
Total Venituri2,186,431,7033,228,527,5531,892,476,561
Total Cheltuieli1,431,804,7232,024,646,076917,653,256
Impozit pe profit131,314,158167,842,918155,921,917
Alte impozite000
Rezultatul net640,607,5511,036,038,559818,901,388

Tranzactiile cu instrumente financiare presupun riscuri specifice, incluzand, fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Pentru instrumentele financiare denominate in alta moneda decat cea a statului de rezidenta a investitorului, randamentul poate creste sau scadea in functie de fluctuatiile monedei. Performantele anterioare nu reprezinta un indicator fiabil al performantei viitoare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 75% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.

S.S.I.F. TradeVille S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, Bucuresti, Romania, cod postal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)