Date financiare BRM - BERMAS S.A.

Actiuni BRM
Date Financiare BRM
Dividende BRM

Bilant contabil

31-Dec-202031-Mar-202130-Jun-2021
Active imobilizate-total14,794,09814,597,36414,348,472
Imobilizari corporale14,651,60514,460,36914,247,996
Imobilizari financiare84,00084,00084,000
Imobilizari necorporale11,9636,465966
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total18,432,94518,562,08719,000,952
Casa si conturi la banci17,70026,25614,624
Creante1,834,9512,088,5294,024,982
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri16,495,65816,312,10114,807,269
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans84,636135,201154,077
Total Activ33,227,04333,159,45133,349,424
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt7,292,2258,687,9549,085,720
Comerciale890,499999,457867,333
Financiare4,076,9775,193,4453,678,405
Active circulante nete / datorii curente nete10,645,568-9,420,071
Datorii Pe Termen Lung2,183,9871,967,1911,750,242
Comerciale---
Financiare2,014,1131,790,3231,566,532
Venituri in Avans---
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli400,000400,000400,000
Capitaluri proprii -total23,750,83122,504,30622,513,462
Capital social15,087,13415,087,13415,087,134
Capital subscris varsat15,087,134-15,087,134
Rezerve din reevaluare1,002,5851,002,5851,002,585
Total Pasiv33,227,04333,159,45133,349,424
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)196-185

Contul de profit si pierderi

31-Dec-202031-Mar-202130-Jun-2021
Venituri Din Exploatare - total34,915,3905,378,41515,423,460
Alte venituri din exploatare2,531,998173,685521,373
Cifra de afaceri neta28,982,4854,162,52613,265,503
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor3,400,9071,042,2041,636,584
Cheltuieli de Exploatare -total32,006,9556,436,86114,609,085
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale1,674,333408,533820,616
Alte cheltuieli de exploatare5,314,076621,7471,050,999
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale 12,439,5452,489,5875,814,787
Cheltuieli cu personalul12,579,0012,916,9946,462,212
Rezultatul Din Exploatare2,908,435-1,058,446814,375
EBITDA---
Venituri Financiare -total32500
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total1,199,263203,274566,380
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -1,199,263-203,274-566,380
Rezultatul curent---
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale34,915,3905,378,41515,423,460
Cheltuieli Totale33,206,2186,640,13515,175,465
Rezultatul Brut1,709,172-1,261,720247,995
Impozit pe profit46,597-6,99453,365
Alte impozite---
Rezultat Net1,662,575-1,268,714194,630

Tranzactiile cu instrumente financiare presupun riscuri specifice, incluzand, fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Pentru instrumentele financiare denominate in alta moneda decat cea a statului de rezidenta a investitorului, randamentul poate creste sau scadea in functie de fluctuatiile monedei. Performantele anterioare nu reprezinta un indicator fiabil al performantei viitoare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 70% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.

S.S.I.F. TradeVille S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, Bucuresti, Romania, cod postal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)