Date financiare ATB - ANTIBIOTICE S.A.

Domeniu: Farmaceutice
Actiuni ATB
Date Financiare ATB
Dividende ATB

Bilant contabil

31-Dec-202031-Mar-202130-Jun-2021
Active imobilizate-total487,590,384493,444,724495,926,980
Imobilizari corporale467,880,778469,431,801470,034,917
Imobilizari financiare--0
Imobilizari necorporale19,709,60624,012,92325,892,063
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total375,321,964364,808,303377,313,629
Casa si conturi la banci6,329,458907,100945,282
Creante260,301,297240,298,488254,889,685
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri108,691,209123,602,715121,478,662
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans000
Total Activ862,912,348858,253,027873,240,609
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt179,268,101177,959,212181,957,453
Comerciale80,559,34667,753,03677,696,944
Financiare87,521,637110,206,176104,260,509
Active circulante nete / datorii curente nete207,321,253-205,050,407
Datorii Pe Termen Lung102,284,10198,983,47696,900,068
Comerciale--0
Financiare73,387,68698,983,47696,900,068
Venituri in Avans2,772,880-2,619,735
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli---
Capitaluri proprii -total581,360,147581,310,339594,383,088
Capital social264,835,156264,835,156264,835,156
Capital subscris varsat67,133,804-67,133,804
Rezerve din reevaluare129,696,870116,108,286115,455,779
Total Pasiv862,912,348858,253,027873,240,609
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)1,415-1,415

Contul de profit si pierderi

31-Dec-202031-Mar-202130-Jun-2021
Venituri Din Exploatare - total406,515,43097,204,235206,747,610
Alte venituri din exploatare36,062,33314,308,63024,951,976
Cifra de afaceri neta340,424,27666,101,186161,400,649
Productia capitalizata6,351,8721,923,8424,920,755
Variatia stocurilor23,676,94914,870,57715,474,230
Cheltuieli de Exploatare -total372,814,43791,932,974185,014,898
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale21,794,2245,621,38811,505,581
Alte cheltuieli de exploatare107,332,65423,007,22443,013,249
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale 131,864,59937,108,72975,711,638
Cheltuieli cu personalul111,822,96026,195,63354,784,430
Rezultatul Din Exploatare33,700,9935,271,26021,732,711
EBITDA---
Venituri Financiare -total6,349,412924,861901
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total15,442,140-1,905,923
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -5,371,536--1,905,022
Rezultatul curent---
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale380,393,220-189,433,495
Cheltuieli Totale352,063,764-169,605,806
Rezultatul Brut28,329,4574,346,39919,827,689
Impozit pe profit3,265,749308,108496,997
Alte impozite---
Rezultat Net25,063,7074,038,29119,330,692

Tranzactiile cu instrumente financiare presupun riscuri specifice, incluzand, fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Pentru instrumentele financiare denominate in alta moneda decat cea a statului de rezidenta a investitorului, randamentul poate creste sau scadea in functie de fluctuatiile monedei. Performantele anterioare nu reprezinta un indicator fiabil al performantei viitoare.

S.S.I.F. TradeVille S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 70% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor.

S.S.I.F. TradeVille S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, Bucuresti, Romania, cod postal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)